Özel Çağdaş Anasınıfı-İlkokul- Ortaokul İletişim Numarası: 0222 310 00 80
27Mart 2019
OKUL SPOR PSİKOLOĞUMUZDAN ANASINIFI VELİLERİNE SEMİNER

     “Çağdaş’ta Hareket Var” projesi kapsamında anasınıfı velilerine “ Çocuğun Yaşam Boyu Spor Deneyimine Bilinçli Rehberlik Edebilmek” isimli seminer gerçekleştirildi.

     Aileler artık egzersiz ve sporun sadece boş kalan zamanları doldurmak için yapılan bir etkinlik olmadığının bilincindedirler. Çocuklarının yaşam boyu spor deneyimlerine bilinçli rehberlik edebilmek adına, Spor Psikoloğumuz tarafından çocukluk döneminde fiziksel aktivitelere katılımın olumlu etkileri, küçük yaşta sporu bırakma nedenlerinden biri olan aile ve antrenör baskısı boyutu üzerinde durulmuş ve çocukların gelişim özelliklerine göre, ailelerin hangi dönemde hangi davranış ve tutumları göstermesi gerektiği ve yaş grubuna göre hangi branşların çocuklar için uygun olduğu konuları hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Son olarak,” Yurtdışında Yetenek Gelişimi Nasıl İlerliyor?, “Çocuğun Spor Yaşantısını Desteklemede Onların Bizim Ülkemizdeki Aile Modellerinden Farklılıkları Neler?” ve “İdeal Yaklaşım Tarzı Nasıl Olmalı?” sorularının yanıtları velilerimizle paylaşılarak seminer sonlandırılmıştır.


 Özel Çağdaş Okulları | Eskişehir