Özel Çağdaş Anasınıfı-İlkokul- Ortaokul İletişim Numarası: 0222 310 00 80
19Mart 2016
ŞEHİDİME SON MEKTUP

     18 Mart Çanakkale Zaferi'ni ve Şehitler Günü'nü anma töreninde öğrenciler tiyatro, oratoryo, koro ve lirik dans gösterilerinin bir arada olduğu ‘’ Şehidime Son Mektup ‘’ adlı gösterim ile izleyicilerin karşısına çıktılar.

    Öğrenci ve veli gösterimi olmak üzere 2 kere sunulan programın veli gösterimine Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel ve eşi de katıldılar.

    Okul Müdürü Tarık Sayer’in:

‘’Bir Ülke, bağımsızlığını ve dünya ulusları arasındaki saygın varlığını nasıl koruyabilir? Cevap çok açık ve nettir. Bu cevabı Mustafa Kemal Atatürk daha 1920 li yıllarda vermiştir. Cevap ve hedef, milli birlik ve beraberlik içinde çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmaktır. Aksi takdirde dahili ve harici düşmanlar çok yakınımızda pusuda beklemektedir. Bu yüzden kurtuluş savaşımız çağdaş uygarlık düzeyine ulaşıncaya kadar devam edecektir.

Biz Kurtuluş Savaşında sömürge İmparatorluğu kurmak isteyenlere karşı insanlık tarihindeki ilk savaşı Mustafa Kemal önderliğinde Anadolu’da verdik ve bu savaşı kazandık. Bizi bu konuda cesaretlendiren Çanakkale’dir. Çanakkale Zaferi’nin millete verdiği güven Kurtuluş Savaşı’nın da başarıyla sonuçlandırılmasını sağlamıştır. Bugün aynı zamanda Şehitlerimizi Anma günüdür. Bu ülke, bu millet bugün şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesinde ayaktadır.

Bu anlamlı duygusal gecede nereden gelirse gelsin her türlü terörü şiddetle kınıyor ve bu geceyi tüm şehitlerimize gazilerimize ve sizlere armağan ediyoruz. Diye bitirdiği konuşmasıyla anma programı başladı.

Şehidime Son Mektup sahnelerinin canlandırıldığı gösterimde öğrencilerimizin sergilediği performans çok beğenildi.

    Tören, gösterime katılan tüm öğrencilerin marşlar eşliğinde oluşturduğu final sahnesi ve ‘’Ne Mutlu Türküm Diyene  `` pankartının açılmasıyla sona erdi.

 

 

  

 

 

 


 Özel Çağdaş Okulları | Eskişehir