Özel Çağdaş Anasınıfı-İlkokul- Ortaokul İletişim Numarası: 0222 310 00 80
24Mart 2020
GÜNÜN ÖNERİSİ: BLOG HESABI AÇMAK

Bizler eskiden yani teknolojik cihazların çok fazla yaygınlaşmadığı zamanlarda günlük tutardık. Yaşadıklarımızı, günümüzü güzelleştiren şeyleri, kaygılarımızı yani bizi etkileyen her olayı bu günlüğe not ederdik.

Günümüz teknolojisi ile birlikte bu günlükler yerini blog hesaplarına bırakmaya başladı. Aslında tam olarak aynı etkiyi yaratmıyor. Çünkü günlükleri sadece biz okurduk. Oysa ki blog hesaplarımızı daha çok kişi ile paylaşmış oluyoruz. Bu durum biraz daha form değiştirmesine neden oluyor. Günlük keşfedilen ilginç, bilgi içerikli olaylar, merak ettiğimiz ve uzmanlaşmak istediğimiz alanlar ve daha pek çok şeyle ilgili blog hesabı açmak belki bu sıralar iyi gelebilir.

Blogların diğer bir avantajı da insanların yorumlarıyla bloğunuza katkı yapabilmeleridir. Böylece yazdığınız konularla ilgili daha ayrıntılı bilgi ve fikirlere ulaşmak mümkün oluyor. Bloglara yapılan yorumlar sayesinde hem blogunuz içerik olarak zenginleşmiş oluyor ve hem de siz insanların tepkilerini ölçmüş oluyorsunuz.

Yazmanın etkisi sadece vakit geçirmenin de ötesinde duygusal yük oluşturan olaylar için de bir panzehir etkisi oluşturur. Haydi o zaman bugün kendine yepyeni bir dünya oluşturmak isteyenlerle bir blog hesabı açalım ne dersiniz?


 Özel Çağdaş Okulları | Eskişehir